ТР Дәүләт экспертизасы өмәдә катнашты

2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

2024 елның 20 апрелендә ТР Дәүләт экспертизасында Казан шәһәрен санитар чистарту һәм төзекләндерү буенча гомумшәһәр өмәсе кысаларында, шимбэ өмәсе узды.

Узган шимбәдә шәһәрнең һәр районында предприятиеләр, район администрацияләре, мәгариф һәм медицина учреждениеләре көче белән күпләп җыештырылган мәйданчыклар билгеләнде. Чара кысаларында Казанда юлларны, юлларны, ясалма корылмаларны, ишегалларын, предприятиеләргә якын территорияләрне, яшел зоналарны, парк һәм сквер бакчаларын җыештыру, контейнер мәйданчыкларын чистарту һәм ремонтлау, шулай ук агачлар һәм куаклар утырту үткәрелде. Моннан тыш, тукталышларның түбәләре, коймалар һәм коймалар, юл билгеләре, яктырту терәүләре чистартыла һәм чүп-чар чыгарыла.

ТР Дәүләт экспертизасы хезмәткәрләре өмәдә катнаштылар. Учреждениедә биналарны җыештырдылар, тәрәзәләрне юдылар, территорияләрне җыештырдылар һәм чүп-чар чыгардылар.

Бергәләп тырышып кына без Дөньяны чистарак итәчәкбез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: